Klub malucha Wrocław Baśniowa Kraina

O nas

Niepubliczny Żłobek „Baśniowa Kraina”
To miejsce stworzone z myślą o tych maluszkach, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola, a które są już w tym wieku i na tym etapie swojego rozwoju, że rodzice chcieliby zapewnić im kontakt z rówieśnikami i małymi krokami przygotowywać je do bezstresowego wchodzenia w relacje z innymi dziećmi.
Nasza placówka zgodnie z wymogami Sanepidu oraz Państwowej Miejskiej Straży Pożarnej dostosowana jest do 20 dzieci, którymi opiekują się trzy wykwalifikowane opiekunki. W naszym żłobku funkcjonują trzy grupy wiekowe:
- grupa maluchów - dzieci w wieku 10 miesięcy do 16 miesięcy,
- grupa średniaków - dzieci w wieku 16  miesięcy i 1 dzień do 24 miesięcy,
- grupa starszaków - dzieci w wieku 24 miesięcy i 1 dzień  do 36 miesięcy.

Co nas wyróżnia?
  • Placówka „Baśniowej Krainy” mieści się w parterowym domu jednorodzinnym, w którym dzieci mają do dyspozycji salę zabaw, jadalnię, miejsce do odpoczynku, sanitariat z prysznicem oraz szatnię.
  • Dla rodziców przywożących swoje pociechy w wózkach posiadamy miejsce do ich przechowania.
  • Przy żłobku znajduje się parking dla zmotoryzowanych rodziców,
  • Dysponujemy dużym częściowo zacienionym placem zabaw dzięki czemu dzieci przy sprzyjających warunkach atmosferycznych przebywają na świeżym powietrzu bez ograniczeń.
  • Oferujemy szereg zajęć dodatkowych (szczegóły w zakładce "Zajęcia dodatkowe"),
  • Raz w miesiącu odwiedzają nas pieski,
  • Spektakle teatralne wystawiane między innymi przez Teatr "Urwis" z Krakowa, Teatr "Lalek" z Głogowa oraz Teatr "Kropa" z Wrocławia,
  • Raz w miesiącu zajęcia umuzykalniające prowadzi "Dziadek Bach",
  • Zajęcia dydaktyczno - edukacyjne prowadzone są przy wykorzystaniu elementów metod tj. Marii Montessori, Carla Orffa, R.Labena, A.I.M Kniessów,
  • Zajęcia wspomagające rozwój ruchowy dziecka z wykorzystaniem intergracji sensorycznej z wykorzystaniem elementów metody Weroniki Sherborne, Paula Dennisona.
Nasze zabawki renomowanych firm (Fischer Price, Chicco, Playskool, K's Kids), oraz przedmioty codziennego użytku posiadają atesty i certyfikaty, podobnie jak całe wyposażenie żłobka.

Nasza Kadra

Nasza kadra to zespół młodych, kreatywnych i wykształconych opiekunek, które swoją pracę wykonują z pasją. Dzieci opiekunki nazywają „ciociami” dzięki temu tworzymy ciepłą, domową atmosferę.

Ciocia Agnieszka - właścicielka, ukończony Uniwersytet Ekonomiczny, posiada 5 letnie doświadczenie w opiece nad dziećmi do lat 3. Prywatnie mama 7 letniej Oliwki.

Ciocia Magda - ukończone Liceum Medyczne w kierunku opiekunka dziecięca, posiada 9 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3. Prywatnie mama 9 letniej Agnieszki.

Ciocia Magda - ukończona Uniwersytet Śląski w Katowicach Wydział Nauk Społecznych Kierunek Socjologia, oraz Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycz - Modrzewskiego w Krakowie Wydział Nauk Humanistycznych Kierunek Pedagogika, posiada 2 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3

Ciocia Ada - ukończyła Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu, posiada 4 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3.

 

Z „Baśniową Krainą” współpracują:

mgr Anna Gnatkowska - Maciejczyk - pedagog-logopeda,

mgr Magdalena Pijanowska - fizjoterapeuta,

mgr Kamila Wandoch - Bujach - psycholog,

mgr Aurelia Miążek - pedagog języka angielskiego,

Urszula Młynarczyk - zajęcia z kynoterapii,

Tadeusz Nesterowicz "Dziadek Bach" -  zajęcia umuzykalniające.